یک دستگاه خودرو در پارکینگ مجتمع طعمه حریق شد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر در مورخ 1398/02/29 ساعت 19:14 در محله هشت بهشت خیابان فرشتگان دوم یک دستگاه خودرو سواری

در پارکینگ مجتمع مسکونی دچار آتش سوزی می شود ودود حاصل از آتش به طبقات بالا نفوذ و ساکنان را داخل ساختمان محبوس کرد.
آتش یار دوم امیر حسین جواد فرمانده عملیات اعلام کرد:
به محض حضور در محل مشاهده گردید شش نفر از اهالی در تراس طبقات مختلف منتظر امداد رسانی و دود غلیظ از پنجره ها در حال خروج و خودرو داخل پارکینگ دچار حریق و ازدحام جمعیت در محل که آتش نشانان سریعا با رعایت نکات ایمنی وارد عمل و آتش را مهار و پس از رفع خطر احتمالی اقدام به تخلیه دود واحد های مسکونی و خروج افراد از داخل ساختمان ها کردند .
آتش یار سعید کریمیان کشیک وقت نیز در این رابطه گفت :
پس از اعلام حادثه سریعا سه دستگاه اطفائیه و تعداد ده آتش نشان به محل اعزام شد و در این عملیات تعداد 8 دستگاه تنفسی استفاده و با تجربه وتدبیر آتش نشانان از سرایت حریق به سایر واحد های مسکونی جلوگیری شد . شش نفر از اهالی ساختمان که به علت دود شدید در واحد ها محبوس شده بودند حین تخلیه دود از واحد ها به بیرون منتقل و عوامل اورژانس به وضعیت مصدومین رسیدگی و به بیمارستان منتقل نمودند.
آتش پاد دوم مدیر عامل سازمان در این خصوص گفت :
• هوای گرم و آلوده به دود سبك‌تر از هوای عادی است و به بالا صعود می‌كندلذا در هنگام بروز حریق در اپارتمانها ، درب‌ها و پنجره‌های محل آتش سوزی را فوراً ببندید تا مانع سرایت دود و حرارت به اتاق‌های مجاور شود.
• در آپارتمان ها برای عدم انتقال دود به قسمت های دیگر استفاده از درب های دود بند پیشنهاد گردیده است .
• بهترین هوا در زمان دود گرفتگی در فضای نزدیک به سطح زمین قابل استنشاق می باشد .


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید