یک دستگاه خودرو در پارکینگ مجتمع طعمه حریق شد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر در مورخ 1398/03/25ساعت 03:38 بامداد در خیابان طالقانی فرعی 13 یک دستگاه خودرو سواری در پارکینگ مجتمع مسکونی

دچار آتش سوزی می شود ودود حاصل از آتش به طبقات بالا نفوذ و ساکنان را داخل ساختمان محبوس کرد.
سر آتش نشان اباذر فریدون پور فرمانده عملیات اعلام کرد:
به محض حضور در محل مشاهده گردید شعله های آتش در حال زبانه کشیدن از خودرو پارک شده داخل پارکینگ و در حال سرایت به خودروهای دیگر بود و دود غلیظ راه پله و واحد های مسکونی را در بر گرفته بود و ساکنین در داخل واحدها محبوس شده بودند و ازدحام جمعیت در محل که آتش نشانان سریعا با رعایت نکات ایمنی وارد عمل و آتش را مهار و پس از رفع خطر احتمالی اقدام به تخلیه دود واحد های مسکونی و خروج افراد از داخل ساختمان کردند .
آتش یار سعید کریمیان کشیک وقت نیز در این رابطه گفت :
پس از اعلام حادثه سریعا سه دستگاه اطفائیه و تعداد ده آتش نشان به محل اعزام شد و در این عملیات تعداد 5 دستگاه تنفسی استفاده و با تجربه وتدبیر آتش نشانان از سرایت حریق به خودروهای دیگر وسایر واحد های مسکونی جلوگیری شد . اهالی ساختمان که به علت دود شدید در واحد ها محبوس شده بودند حین تخلیه دود از واحد ها به بیرون منتقل و عوامل اورژانس به وضعیت مصدومین رسیدگی و به صورت سرپایی مداوا شدند.
آتش پاد دوم مدیر عامل سازمان در این خصوص گفت :
• هوای گرم و آلوده به دود سبك‌تر از هوای عادی است و به بالا صعود می‌كندلذا در هنگام بروز حریق در اپارتمانها ، درب‌ها و پنجره‌های محل آتش سوزی را فوراً ببندید تا مانع سرایت دود و حرارت به اتاق‌های مجاور شود.
• در آپارتمان ها برای عدم انتقال دود به قسمت های دیگر استفاده از درب های دود بند پیشنهاد گردیده است .
• بهترین هوا در زمان دود گرفتگی در فضای نزدیک به سطح زمین قابل استنشاق می باشد .

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید