نجات سه نفر از اعضای یک خانواده از کانال انتقال آب

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر در مورخ 1398/05/18 ساعت 20:03 با اعلام سقوط سه نفر در کانال آب در بزرگراه آزادگان پشت نمایندگی سایپا جهانگیری

سر آتش نشان مرتضی غفاری فرمانده عملیات اعلام کرد:
به محض حضور در محل مشاهده گردید که سه نفر در کانال آب افتاده و در حال غرق شدن می باشند ، آتش نشانان سریعا با رعایت نکات ایمنی وارد کانال آب وافراد گرفتار را سالم به بیرون انتقال دادند .
آتش یار سوم مرتضی جهانگیری معاونت عملیات نیز در این رابطه گفت :
متاسفانه با توجه به علائم هشدار دهنده شنا ممنوع و بی تردد بودن محل افراد این خانواده از ساعت 1 بعدازظهر تا زمان اعلام حادثه به مدت 7 ساعت درداخل کانال محبوس و با مرگ دست و پنجه نرم می کردند که خوشبختانه فردی متوجه حضور افراد در داخل کانال آب می شود و با اعلام حادثه سریعا تیم عملیات و تیم غواصی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی به محل اعزام و پس از بررسی و ارزیابی وضعیت کانال هر 3 عضو خانواده ( پدر و دو پسر ) را از کانال خارج نمودند .
آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت :
کانال های انتقال آب بعلت کاربری ، محل مناسبی جهت شنا نبوده و بعلت شکل فیزیکی که در سطح دارای مقطع زیاد و در کف دارای مقطع کم می باشد دارای جریان شدید در کف بوده و موجب عدم کنترل افراد و در نهایت غرق ایشان می گردد . لذا توصیه می گردد اکیداً از شنا کردن در محل های غیر استاندارد مانند کانال انتقال آب کشاورزی خودداری گردد . ضمن اینکه نزدیک شدن به کانال نیز بعلت شیب شدید بدنه موجب عدم امکان استقرار مناسب و سقوط در کانال می گردد .
روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید