حریق مخازن مواد نفتی کارخانه

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر در مورخ 1398/12/06 ساعت 14:41 مخازن مواد نفتی کارخانه ای واقع

در سه کیلومتر بعد از پمپ بنزین مورچه خورت به سمت میمه دچار آتش سوزی شد .
آتش یار سوم امیر حسین جواد  فرمانده عملیات اعلام کرد:    
به محض اعلام آتش سوزی به محل حادثه اعزام ، که با شعله های آتش که از مخازن نفتی داخل سوله به بیرون زبانه می کشید مواجه شدیم که ، با توجه به مورد حریق قرار گرفتن چندین مخزن به صورت همزمان ، خودروهای اطفائیه در سه ضلع مستقر و بوسیله آب وفوم حریق را کنترل ومهار کردیم و با آبگیری از استخر داخل کارخانه مخازن کاملا اطفاء و خنک سازی صورت گرفت .  
آتش یار دوم حمید رضا اعلایی کشیک وقت در این رابطه گفت :
به محض اعلام آتش سوزی مخازن مواد نفتی کارخانه در جاده مورچه خورت به میمه ، دودستگاه اطفائیه سنگین و یک دستگاه اطفائیه سبک با  تعداد 6 نفر آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند که خوشبختانه و با اقدام به موقع آتش نشانان در کنترل آتش  توانستند  از گسترش حریق به دیگر قسمت های کارخانه و ایراد خسارت بیشتر به کارگاه  جلوگیری نموده و محل پس از پاکسازی و بررسی کلیه جوانب ایمنی و ارائه توصیه های ایمنی به مالک تحویل داده شد . ضمنا در عملیات فوق نیروهای آتش نشانی شهرک صنعتی مورچه خورت نیز حضور داشتند .

آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی افزود:
•    شهروندان عزیز حادثه هیچ گاه خبر نمی کند بهتر است جهت پیشگیری از خسارت های احتمالی  کلیه لوازم ساختمان ، مغازه ، کارگاه ، تعمیرگاه و ... را بیمه نمایید.
•    در کارخانجات بزرگ  احتمال وقوع آتش سوزی هست, لذا هموراه می بایست سیستم های اطفاء حریق دستی و هوشمند در کارخانه ها نصب و صحت سلامت آنها به صورت هفتگی و ماهیانه  بررسی شود
•    مسئولین کارخانجات می بایست برای کلیه کارکنان مجموعه خود دوره های آموزش آتش نشانی وایمنی برگزار نمایند

 


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید