مغازه تعمیرات لوازم خانگی در پاساژ تخت جمشید در آتش سوخت

 به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر در مورخ 1398/12/06

ساعت 20:09 یک باب مغازه تعمیرات لوازم صوتی وتصویری در زیر زمین پاساژ تخت جمشید  بلوار امام خمینی دچار آتش سوزی شد .
سر آتش نشان مرتضی غفاری  فرمانده عملیات اعلام کرد:    
به محض اعلام آتش سوزی سریعاً به محل حادثه اعزام که با زبانه های آتش و دود غلیظ که از مغازه بیرون می زد روبرو شدیم ، آتش نشانان به سرعت و با رعایت نکات ایمنی با کپسول CO2  حریق کنترل وبرق را قطع نموده سپس  بوسیله آب آتش را مهار و از سرایت حریق به دیگر مغازه ها جلوگیری گردید . در پایان محل لکه گیری و پس از اطمینان از عدم برگشت حریق محل تحویل مالک گردید
آتش یار دوم حمیدرضا اعلایی کشیک وقت در این رابطه گفت :
به محض اعلام آتش سوزی یک باب مغازه در پاساژ تخت جمشید دو دستگاه اطفائیه سنگین با تعداد 10 نفر آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند خوشبختانه و با اقدام به موقع آتش نشانان در کنترل آتش  توانستند  از سرایت به دیگر مغازه های همجوار جلوگیری گردد . در این عملیات تعداد 9 دستگاه تنفسی ، دو عدد کپسول CO2 ، چند عدد کپسول پودر وگاز ومیزان 400 لیتر آب استفاده شده است . با باز نمودن تمامی راههای خروجی دود حاصل در محل توسط رم فن تهویه گردید .

آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی افزود:
فرمانده عملیات ضمن فراخوان واحد اطفائیه سنگین از ایستگاه 3 کلیه ایستگاههای را جهت پوشش در حال آماده باش قرار داد. حریق در ساعت 20:32 مهار و در ساعت 21:47  پس از اطفای کامل و لکه گیری و ارائه توصیه های ایمنی جهت پیشگیری از برگشت حریق محل را تحویل متولی نمودند . از نکات ویژه عملیات حضور آتش نشانان در کمتر از 3 دقیقه در محل بود که با توجه به ساعت بروز حادثه و ترافیک شهر بسیار حائز اهمیت می باشد .
•    در مجتمع های تجاری بزرگ, احتمال وقوع آتس سوزی هست, لذا هموراه می بایست سیستم های اطفاء حریق دستی و هوشمند در مجتمع های تجاری بررسی شود و صحت سلامت آنها به صورت روزانه و هفتگی تایید شود
•    داشتن حداقل یک کپسول آتش خاموش کننده  برای مغازه بسیار ضروری و لازم است به صورت مرتب کپسول خاموش کننده را بررسی و برای شارژ آن اقدام نمود.
•    از محل نگهداری کمک های اولیه و شماره های تماس های اضطراری اطلاع داشته باشید.
•    پس از خروج از مغازه کنتور برق را قطع نماید.
•    وسایل گاز سوز ( بخاری ، سماور ، گاز ) قبل از خروج از مغازه خاموش و دسته اصلی شیر گاز بسته شود .

 


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید