یک واحد آپارتمان در آتش سوخت

بازدید: 263

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری  شاهین شهر در مورخ 1399/03/12ساعت 15:50 یک واحد آپارتمان

در طبقه سوم مجتمع مسکونی واقع درخیابان قیام دچار حریق شد .
آتش یار دوم حسین صارمی  فرمانده عملیات اعلام کرد:
به محض حضور در محل با ازدحام شدید مردم و دود غلیظ که ضلع جنوب ساختمان را در بر گرفته بودو از ضلع شمال آتش در حال زبانه کشیدن بود مواجه و پس از بررسی و پیدا کردن منشاء آتش سوزی که از داخل اتاق خواب یک واحد مسکونی در طبقه سوم مجتمع رخ داده بود  ، آتش نشانان سریعا وارد عمل و با کشیدن لوله و آبدهی به محل ، آتش سوزی مهار گردید  دود محل پس از رفع خطر تخلیه وعمل تهویه انجام وکلیه لوازم که احتمال دوباره مشتعل شدن داشت را به بیرون از منزل انتقال دادند. 
آتش یار حمیدرضا زمانی  نیز در این رابطه گفت :
در این عملیات با توجه به حجم بالای آتش و دود بصورت همزمان از چهار ایستگاه عملیاتی شش دستگاه اطفائیه سبک و سنگین با  تعداد 12 نفر آتش نشان با تجربه وکارایی از سرایت  حریق  به دیگر واحد های مجتمع جلوگیری گردید . سه نفر دچار دود زدگی شدند که پس از انتقال ایشان از محل توسط عوامل اورژانس به بیمارستان اعزام گردیدند و آتش نشانان پس از اطفا کامل آتش با استفاده از رم فن ( رم فن ابزاری تخصصی جهت تخلیه سریع دود از محل می باشد ) دود محل تخلیه شد. رعایت کلیه نکات ایمنی و ارائه توصیه های ایمنی به مالکین داده شد.  لازم به ذکر است با توجه  به حجم گسترده آتش مدیرعامل سازمان آتش پاد  دوم مجتبی رستمی در محل حضور داشتن.
آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت :
•    حادثه خبر نمى‌کند. 
•    با رعايت نکات ايمنى قبل از وقوع آتش‌سوزى هميشه براى مقابله با آتش‌سوزى آماده باشيم . 
•    کپسول آتش‌نشانى مناسبى در منزل داشته باشيد و در مورد نحوه استفاده از آن ، آموزش ببينيد و به اعضاء خانواده نيز آموزش دهيد و ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ تماس گرفته و با اعلام وقوع آتش‌سوزی سازمان  آتش نشانی را مطلع کنید. 

چاپ