شنا در کانال آب جان تبعه افغانستانی 37 ساله را گرفت

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر در مورخ 1398/03/03 ساعت 13:17 با اعلام غرق شدن جوان در کانال آب در اتوبان آزادگان ابتدای جاده کمربندی خمینی شهر پشت تالار بهشت اسپادانا

سر آتش نشان اباذر فریدون پور فرمانده عملیات اعلام کرد:
به محض حضور در محل با تجمع افراد واعلام اینکه جوانی جهت شنا وارد کانال آب شده بود آتش نشانان سریعا با رعایت نکات ایمنی وارد عمل شده و با استفاده از تجهیزات تخصصی غواصی وارد آب و پس از جستجو پیکر بی جان جوان را در زیر آب یافتند.
آتش یار سعید کریمیان کشیک وقت نیز در این رابطه گفت :
در پی اعلام حادثه سریعا تیم عملیات و تیم غواصی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی به محل حادثه اعزام و پس از بررسی چگونگی بروز حادثه و ارزیابی وضعیت کانال غواصان با حمایت وارد کانال آب شدند پس از جستجو و یافتن بدن بی جان جوان 37 ساله که بعلت عدم آشنایی با فنون شنا وعدم توانایی در کنترل خود بعلت فشار جریان آب غرق شده بود ، را از کانال خارج و در اختیار عوامل اورژانس ونیروهای انتظامی قراردادند.
آتش پاد دوم مجتبی رستمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی در این رابطه گفت :
کانال های انتقال آب بعلت کاربری محل مناسبی جهت شنا نبوده و بعلت شکل فیزیکی که در سطح دارای مقطع زیاد و در کف دارای مقطع کم می باشد دارای جریان شدید در کف بوده و موجب عدم کنترل افراد و در نهایت غرق ایشان می گردد . لذا توصیه می گردد اکیداً از شنا کردن در محل های غیر استاندارد مانند کانال خودداری گردد . ضمن اینکه نزدیک شدن به کانال نیز بعلت شیب شدید بدنه موجب عدم امکان استقرار مناسب و سقوط در کانال می گردد .
روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شاهین شهر


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید